Menu

Na rowerze

Wycieczki rowerowe, rowery poziome, wyprawy rowerowe, Warszawska Masa Krytyczna. Mapa ścieżek rowerowych - Warszawa, rower poziomy, 3D blog

Wnętrza na rowerze

bajking

 Autorem wpisu jest: 

Kinga Marek-Piestrak


 

 

Do niedawna nasze rowery zajmowały "zaszczytne" miejsce w przeróżnych schowkach, były zamykane w ciemnych piwnicach, wózkarniach, rdzewiały na balkonach i wszędzie tam gdzie "nie przeszkadzały". Niczym nie chciane, skutecznie maskowane, zasłaniane i wyprowadzane - miały pełnić jedynie funkcję pojazdów - do której przecież zostały stworzone.
Na nic zdawały się chromowane elementy, stylowe lampki, coraz to nowsze technologie malowania...rower to rower i w świadomości większości z nas nie miał szans zaistnieć jako coś więcej.


Trudno nadać jakąś datę i określić kiedy nastąpił tu przełom. Trudno też powiedzieć gdzie to nastąpiło, kto był prekursorem i czy dokonał tego z rozmysłem czy zupełnie przypadkiem. Jednak nie trudno dostrzec jak rower powoli, ale wytrwale wjeżdża na salony.

Niewątpliwie przyczynił się do tego rozwój i zainteresowanie budownictwem loft'owym, industrialnym; nowoczesnym wzornictwem. Wnętrza i ich aranżację oraz to co w nich dzisiaj umieszczamy znacznie odbiega od stereotypowej ładnej gierkowskiej meblościanki. Zabawa formą, kolorem, stylem oraz ciągłe poszukiwania indywidualnego charakteru w architekturze, popchnęła nas do wykorzystania dość nietypowych rozwiązań i nadawania nowego znaczenia rzeczom do tej pory na tym polu dyskryminowanym.

Bo czymże jest rower pełniący rolę szafki pod umywalkę, jeśli nie poszukiwaniem indywidualności, podkreślaniem własnego stylu? Lekką nutką fanaberii i absurdu, rower zaczepnie wkracza w świat do tej pory dla niego niedostępny.

 

 

 

 

W przepełnionych bielą, nieskazitelnym porządkiem i wręcz jałową atmosferą wnętrzach spotykamy różnobarwne rowery zawieszone na półkach. Idealnie komponując się w aranżacji wnętrza dopełniają je i nadają mu smaku, przełamując nudę i smutek bieli.

Rowery stoją, wiszą, są wkomponowane w całości lub częściach i zajmują coraz bardziej centralne miejsce w wielu wnętrzach. Ku mojemu i nie tylko mojemu zadowoleniu, rower nie pozostał jedynie środkiem transportu, ale stał się też środkiem do wyrażania uczuć, emocji i do tworzenia sztuki. Wygrzebaliśmy te poczciwe maszyny z najciemniejszych zakamarków i nadaliśmy im głębsze niż do tej pory znaczenie. Teraz mogą cieszyć swoim pięknem nasze oko, możemy podziwiać je nie tylko za ich zdolność do przemieszczania (nas), ale także za ich fizyczność, anatomię i wyraz.

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Milena] *.wtvk.pl

  przeglądam wnętrza mieszkań szukając inspiracji, a tu coś takiego..
  rower jako umywalka;)

 • Gość: [ola] *.229.151.90.szucha.pl

  Witam, zaintersował mnie Państwa blog i zależy mi na kontakcie czy mogłąbym prosić o Waszego maila na adres kasia.katrina@gmail.com

 • Gość: [Rowerowa Dębica] *.mt.pl

  Rowery jako kwietniki są ekstra:)

 • Gość: [Rower Fan] *.leon.com.pl

  Najlepszy ten rower w ramce, coś pięknego :)

 • Gość: [For Fun - Bike Blog] *.dynamic.chello.pl

  Hehe, rower w ramce fajnie wygląda. U mnie jeden rower pod sufitem z podświetleniem, też wygląda dobrze :) No i zajmuje mniej miejsca w ten sposób.

 • peeeni

  Niektórzy mają bardzo bujną wyobraźnię z tego co widać na zdjęciach. Fajny wpis, pozdrawiam!
  ______________
  Kymera

© Na rowerze
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci